Nasiona marihuany i ich typu – sativa i indica

Opublikowane

Korzyści, które płyną z marihuany. O jakich mowa?

Bez wątpienia każda osoba, która słyszała o gamie wszelakich korzyści, które wynikają bezpośrednio z zażywania nasion marihuany. Jednak jest coś obowiązkowego o czym musimy na pewno wiedzieć. Są to dwa typy odmian nasion marihuany. Doświadczeni plantatorzy znają doskonale różnice pomiędzy Cannabis Indica oraz Cannabis Sativa. Niektórzy kolekcjonerzy oraz niektórzy hodowcy wszystko połączyli co w zasadzie jest najlepsze z obu odmian. Hodowcom udało się stworzyć hybrydy, które mają wiele wyjątkowych cech.

Na sam początek – Cannabis Sativa

Konopie, które są typu Sativa pochodzą z wielu miejsc, które słyną z bardzo ciepłego klimatu. W takich miejscach do czynienia mamy z sezonem wegetacyjnym, który jest zdecydowanie dłuższy. Wiele szczepów stanowi bazę po to, aby powstały różnego rodzaju krzyżówki. Pamiętajmy, że są to krzyżówki nasion marihuany, które pochodzą z naprawdę wielu ciekawych miejsc. Jakie to na przykład miejsca? Są to:

  • Kolumbia,
  • Tajlandia,
  • Indie,
  • Meksyk.

Główną cechą, którą można uznać za odróżnienie typu Indica od typu Sativa jest chociażby sama budowa rośliny, wysokość oraz czas osiągnięcia w pełni dojrzałości w warunkach indoor. Czyste szczepy Sativa potrzebują zdecydowanie wiele czasu, zanim zakończą one kwitnienie. Prawdziwi koneserzy cenią sobie szczególnie szczyty strzeliste. Rośliny te takie szczyty nam oferują. Odmiana, która jest najbardziej znana właśnie z powyższych to odmiana o nazwie Haze. Na rozwój potrzebuje ona mniej więcej dwanaście tygodni. Po tym okresie naprawdę już możemy liczyć na plony wręcz znakomite. Odmiany typu Sativa nadają się idealnie do uprawy metodą indoor jak i także do uprawy metodą outdoor. Zapewnia ona haj, który śmiało można zakwalifikować do haju terapeutycznego. Roślina posiada gamę bardzo szeroką zastosowań. Tym samym nadaje się dla całodniowych użytkowników.

A jak to jest z Cannabis Indica?

Cannabis Indica to jak gdyby opozycja do Cannabis Sativa. Jeśli chodzi o nasiona marihuany o typie Cannabis Indica, to ich miejscem pochodzenia są góry noszące nazwę Hindukusz. Góry te znajdują się w Pakistanie czy też w Indiach. Odmiany Cannabis Indica mogą także być nazywane indyjkami. W typie tej mamy dostępnych całą masę odmian nasion marihuany. Z tego zakresu wręcz genialną odmianą jest odmiana o nazwie Special Kush. Odmiana ta jest idealna do uprawy metodą wewnątrz pomieszczeń, czyli metodą indoor. Dzięki niej jesteśmy w stanie zoptymalizować swoje plony. Zbiory można już rozpocząć po jakiś sześciu tygodniach. Dzięki właśnie temu zebrać możemy jeszcze więcej plonów i to w bardzo krótkim okresie czasu. Odmiany, które są typu Indica znane są na całym świecie z haju bardzo relaksującego. Rośliny te jak najbardziej się mogą pochwalić wyższym znacznie wskaźnikiem kannabidiolu. Prostsza nazwa, która jest popularna i używana na co dzień, to nic innego jak CBD. Mniejsze są zdecydowanie wartości THC. Doskonale wiemy, że THC wywołuje w nas pewnego rodzaju niepokój. A jak to jest z CBD? Z CBD chodzi o ograniczenie maksymalne do niepokoju. Gdy chodzi o same odmiany typu Indica, to stosunkowo są to rośliny należące do niewysokich. Rośliny te są wykorzystywane przez osoby w wielu regionach do samej produkcji haszyszu. Większość producentów ma swoje własne odmiany typu Indica czy też typu Sativa. Pośród feminizowanych nasion można znaleźć naprawdę masę szczepów, które są krzyżówką tychże właśnie obu odmian. Każda osoba i to bez dwóch zdań , która ma zamiar uprawiać nasiona marihuany znajdzie takie idealne odmiany, które zaspokoją nasze wszystkie potrzeby. Wybór sam w sobie jest naprawdę olbrzymi. Mamy jak najbardziej z czego wybierać. Jednak okazuje się, że zbyt duży wybór także nie jest taki dobry. Dlaczego? Chociażby dlatego, że początkujący hodowcy czy też kolekcjonerzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nasionami marihuany mogą naprawdę mieć bardzo duży problem. Odmiany należy w pierwszej kolejności poznać.